برگ برنده ایران
فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش آمریکا تأکید می‌کند، "مطمئنا به کارگیری لانچرهای پرتاب موشک پیشرفته ایران برگ برنده این کشور در تقابل نظامی با اسرائیل است."

همه کشورها در کنار نیاز به توان بالای موشکی به لحاظ کمی و کیفی نیازمند ابزارهای جانبی بسیار مهمی هستند که بدون آنها حتی سیلوهای مملو از موشک نیز توان نظامی محسوب نمی‌شود.

از آنجایی که بخشی از توانایی بالای کشورهایی که دارای انبارهای موشکی وسیع هستند در حوزه سرعت و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 11:3 توسط محمد. |
مجله تصویریموشک بالستیک سجیلموشک سجیل بزرگترین و پیشرفته ترین موشک میانبرد ایرانی است که با سوخت جامد کار میکند و موشکی دومرحله ایست.
اولین آزمایش رسمی این موشک در 22 آبان 1387 انجام شد و در 30 اردیبهشت 1388 نیز نسل دوم این موشک با نام سجیل-2 با موفقیت آزمایش شد. ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 1:1 توسط محمد. |
موشک فاتح 110

 آمیزه ای خوفناک از قدرت- سرعت و دقتنسل‌هاي پيشرفته توانمندي موشکي ايران موضوعي نيست که بتوان در يک گزارش کوتاه به تحليل آن پرداخت اما در ميان «شهاب‌ها» و «سجيل‌ها»ي آسمان قدرت ايران، ستاره‌هايي از افتخارات ديده مي‌شوند که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. موشکي که در ادامه به آن اشاره مي‌شود، يکي از دقيق‌ترين موشک‌هاي جهان (بر اساس ميزان خطا) بوده و اگر چه مدتي است در اختيار نيروهاي مسلح کشورمان قرار دارد، اما ويژگي‌ها و قابليت‌هايش در مقابله با دشمنان، آن را در جايگاهي خاص نسبت به ديگر موشک‌ها قرار داده است.


مجله تصویری موشک فاتح-110روند ساخت موشک فاتح 110

ايران نيز با درک اهميت موشک‌هايي با برد کوتاه، به برنامه‌ريزي براي طراحي و ساخت آن پرداخت. براي ساخت اين موشک مورد نياز کشورمان، تقسيم وظايف صورت گرفت و قرار بر اين شد تا ابتدا نرم افزار شليک و سيستم پيشرانه‌هاي آن طراحي و ساخته شوند. متخصصان يکي از مراکز جهاد خودکفايي نيروهاي مسلح با انجام طراحي‌هاي مورد نياز، اولين گام را در اين راه برداشتند.


برچسب‌ها: فاتح 110
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه سی ام تیر ۱۳۹۲ساعت 8:18 توسط محمد. |

تجهیز نیروی زمینی ارتش به موشکهای بالستیک جدیدفرمانده نیروی زمینی از تولید جدیدترین نسل از موشک‌های نازعات توسط جهاد خودکفایی ارتش خبر داد و گفت: هم‌اکنون این موشک در اختیار نیروی زمینی قرار گرفته و در رزمایش آتی از آن رونمایی خواهد شد.


به گزارش تسنیم،  امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران،  از تجهیز نیروی زمینی به جدیدترین نسل موشک "نازعات" خبر داد و گفت: با همتی که جوانان ایرانی در راستای خودکفایی در تولید موشک‌ها در نیروی زمینی ارتش به کار گرفتند، امروز جدیدترین نسل از موشک نازعات با ویژگی‌‌هایی مختلف از جمله برد بیشتر، دقت در اصابت به هدف و قدرت تخریب بالاتر را در اختیار گرفتیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه سی ام تیر ۱۳۹۲ساعت 7:25 توسط محمد. |


اینفوگرافی

رقابت موشکی ایران و اسراییلادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۲ساعت 17:11 توسط محمد. |

گزارش تصویری


تحویل سکوی پرتاب موشک به سپاه
در تاریخ 5 خرداد 1392  در تحولی چشمگیر تعداد نامعلومی سکوی شلیک موشکهای دوربرد به نیروی هوافضای سپاه تحویل داده شد. طبق تصاویر و اطلاعاتگذشته این موشکها قادر به حمل و شلیک موشکهای دوربرد  ساخت جمهوری اسلامی از نوع شهاب-3 و سجیل و به احتمال زیاد موشکهای شهاب-2 و قیام نیز میباشند.گفتنی است سکوهای شلیک موشک معمولا همان نقش توپ را بازی میکنند اما با کیفیتی متفاوت. با این تفاوت که شباهتی به توپ ندارند و مهمات آنها نیز  بسیار بزرگ و پیشرفته است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 1:10 توسط محمد. |


مجله تصویری


موشک شهاب-3 در رزمایش های موشکی
در این بخش از مجله تصویری قصد داریم تصاویر آزمایش نسلهای مختلف موشک شهاب-3 را در رزمایشهای گوناگون موشکی نیروهای نظامی ایران برای شما به نمایش بگذاریم. از آنجا که نام این وبلاگ مزین به نام موشک شهاب-3 است لذا باید سعی کنیم بیشترین تمرکز ما روی بحث موشکهای استراتژیک و قابلیتهای آنها باشد.
برچسب‌ها: موشک شهاب, 3 در رزمایش های موشکی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 21:20 توسط محمد. |

برگی از تاریخ:


آزمایش موشک بهینه سازی شده شهاب-3

5آبان 1383
برچسب‌ها: آزمایش موشک شهاب, 3 نسل جدید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 11:34 توسط محمد. |


 موشک سجیل

 مصرعی بلند از شعر زیبای خودکفایی ایران


اینبار میخواهیم سنت شکنی کنیم و بحث را از موشکهای بالستیک زمین به زمین به حوزه دیگری از فناوری موشکی بکشانیم بخصوص از نوع ایرانی اون .! شاید روزی که سرطراحان آمریکایی سامانه پدافندی هاوک را طراحی میکردند هیچگاه تصور نمیکردند که روزی در زمین قومی ظهور میکند که با ابتکاری حیرت انگیز از این سیستم کاملا زمین پایه و سنگین یک موشک بسیار کارآمد و پرتجرک میسازند .برچسب‌ها: خودکفایی ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 12:9 توسط محمد. |


از شهاب تا قدر

در این مقاله قصد داریم  به تحولات فناوری موشک شهاب-3 در مدلهای مختلف نگاهی گذرا داشته باشیم .اولین آزمایش موشک شهاب-3 در 23 جولای 1998 انجام شد که 100 ثانیه بعد از شلیک موشک مذکور متلاشی شد. این آزمایش از آن جهت مهم است که اولین تجربه بردبلند تاریخ موشکی ایران محسوب میشود و تا پیش از آن ایران هیچ گونه آزمایش رسمی موشکی با برد فراتر از 1000 کیلومتر را تجربه نکرده بود.


برچسب‌ها: از شهاب تا قدر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 10:2 توسط محمد. |تصاویر موشک بالستیک شهاب-1
برچسب‌ها: تصاویر موشک بالستیک شهاب, 1
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:55 توسط محمد. |ویدیو :


تصاویر شلیک موشک پیشگامدانشمندان و متخصصان فضایی جمهوری اسلامی ایران موفق شدند با برداشتن گام بلند دیگری در عرصه فناوری پیشرفته فضایی، ارسال حیات به فضا و تحقیقات زیستی که در انحصار چند کشور معدود است را برای کشورمان به ارمغان آوردند.


پروژه ارسال حیات به فضا که با مدیریت یکپارچه سیستمی و تلاش دانشمندان سازمان فضایی ایران به مورد اجرا گذاشته شده، توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع تا ارتفاع مورد نظر پرتاب و پس از طی مراحل پیش‌بینی شده و رسیدن به سرعت، شتاب و ارتفاع مورد نظر، مجدداً به زمین بازگشته و موجود زنده با موفقیت بازیابی گردید.


برچسب‌ها: تصاویر شلیک موشک پیشگام
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه دهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 12:24 توسط محمد. |


رزمایش پیامبر اعظم-4 بروایت تصاویراین رزمایش در از تاریخ 88/7/5 تا 88/7/7 برگزار شد. در اولین مرحله از این رزمایش یزرگ موشکی موشکهای زلزال -فاتح-110 و تندر 69 با موفقیت پرتاب شدند. در مرحله دوم رزمایش نیز که در شب بزرگزار موشکهای شهاب-1 و2 بصورت غیرهمزمان و به وسیله کلاهکهای چندگانه اهداف خود را مورد اصابت قرار دادند.

در مرحله سوم این رزمایش نیز موشکهای شهاب-3 مدل قدر-1 اف و سجیل-2 با موفقیت شلیک شدند و با موفقیت به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کردند.
برچسب‌ها: رزمایش پیامبر اعظم, 4 بروایت تصاویر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۱ساعت 14:54 توسط محمد. |

تصاویری زیبا از موشک کوچک


اما نیرومند فاتح 110فلفل نبین چه ریزه

برچسب‌ها: تصاویری زیبا از موشک نیرومند فاتح 110
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:34 توسط محمد. |


برد جهانی موشکهای ایران


موشکهای دوربرد سوخت جامد


بخش دوم

در قسمت قبلی مطلب در مورد موشک سجیل که مربوط به گزارش JTA آمریکا است مقداری در مورد ویژگیهای موشک سجیل بحث شد. هرچند ویرایش این مطلب چندان روان نبوده و متاسفانه به علت نقص سرور آپلودسنتر تصاویر آن نیز از بین رفته اند اما اگر میخواهید این مطلب را ببینید اینجا کلیک کنید. البته امروز با تعمیق بیشتر در مورد گزارش JTA بحث میکنیم و اشکالاتی که این گزارش دارد را از دیدگاه تعدادی دیگر از دانشمندان آمریکایی مورد نقد قرار میدهیم. برچسب‌ها: برد جهانی موشکهای ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ساعت 21:33 توسط محمد. |


برگی از تاریخ


رزمایش موشکی پیامبر اعظم-2
این رزمایش در تاریخ1385/8/11  بمدت 10 روز درمنطقه عمومی قم و با حضور فرماندهی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار رحیم صفوی  و با شلیک تعدادی از موشکهای شهاب-2 و 3 و اسکاد-بی و زلزال و فاتح  110و زد-3 و ذوالفقار73 آغاز شد.


آزمایش موشکهایی با برد بیش از 1000 کیلومتر وشلیک انواع موشک آن هم در کلاس های مختلف برای اولین بار است که توسط متخصصان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهان به مرحله اجرا در آمد بخوبی قدرت موشکی ایران را به دنیا ثابت کرد..


برچسب‌ها: رزمایش موشکی پیامبر اعظم, 2
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 13:40 توسط محمد. |


برد جهانی موشکهای ایران


بخش نخستشاید برای علاقه مندان به فناوریهای موشکی این سوال بارها پیش آمده باشد که آیا ایران توانایی ساخت موشکهای قاره پیمای دوربرد را دارد.؟
نظر شما چیست ؟ آیا واقعا کشورمان توانایی ساخت موشکهای دوربرد را دارد.؟ در این مطلب قصد داریم  به فناوریها و الزامات و تواناییهای بالقوه ایران برای توسعه یک موشک  دوربرد قاره پیما  نگاهی بیندازیم و بصورت جزیی تر آنرا بررسی کنیم.ابتدا پیش از هر گونه استدلالی بهتر است بررسی کنیم که کشورمان اصلا به چنین سیستمهایی نیاز دارد یانه؟

با توجه به اینکه کشورمان قابلیت نظامی هسته ای ندارد توسعه چنین موشکهایی چه مزایایی برای آن درپی دارد.؟
پرواضح است که موشکهای قاره پیما با توجه به اهمیتی که دارند به درد حملات متعارف به خاک دشمنی مانند آمریکا نمیخورند و با توجه به منافع گسترده آمریکا در منطقه توسعه سیستمهای کوتاهبرد و میانبرد موشکی ارجحیت بیشتری داردچون ارزانترند و درصد نفوذ آنها نیز بسیار بالاست...
 


برچسب‌ها: برد جهانی موشکهای ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۱ساعت 19:26 توسط محمد. |
اذا زلزلت الارض زالزالها


زلزال
راكت در اصطلاح فني به موشكي گفته ميشود كه در طول مسير پرواز از هيچ سيستم هدايت پيشرفته اي بهره نميبرد و تنها سامانه هدايتي آنها  با استفاده از نشانه روي بالستيك از روي سكوي شليك است.
در نيروي  موشكي ايران راكتها نقشي بارز و مهم دارند.بي ترديد هيچ كدام از كشورهاي متخاصم نميتوانند اين نيروي راكتي بسيار بزرگ و ويرانگر را ناديده بگيرند.

راكت در اصطلاح فني به موشكي گفته ميشود كه در طول مسير پرواز از هيچ سيستم هدايت پيشرفته اي بهره نميبرد و تنها سامانه هدايتي آنها  با استفاده از نشانه روي بالستيك از روي سكوي شليك است.

برخلاف راكتها كه هيچ سامانه هدايتي بارزي ندارند موشكها براي اصابت دقيق به هدف داراي سيستمهاي نشانه روي و هدايت توسعه يافته اي هستند و با استفاده از رايانه ها- شتاب سنجها- و ژيروسكوپها و... قادرند مسير خود را اصلاح كنندو دقت اصابت را به نحو چشمگيري افزايش دهند.برچسب‌ها: زلزال
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه پنجم مهر ۱۳۹۱ساعت 22:56 توسط محمد. |دقت موشک شهاب-3در این مطلب قصد داریم نگاهی کوتاه به دقت موشک دوبرد  شهاب-3 بیندازیم.در رزمایش پیامبر اعظم سپاه حتما دیدید که موشکهای شهاب -3 چه طور پرواز میکنند. و حتی در یکی از این رزمایشها تصاویری از لحظه اصابت این موشک به هدف از تلویزیون پخش شد.


برچسب‌ها: دقت موشک شهاب, 3
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 22:23 توسط محمد. |


وبگاه موشک شهاب-3 به مناسبت رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم-7 بررسی میکند.


تحلیلی گذرا بر رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم-7رزمایش بزرگ پیامبر اعظم-7 در تاریخ 12 تیرماه سال 1391 به مدت سه روز در کویر لوت ایران برگزار شد و در این رزمایش انواع موشکهای سوخت جامد و مایع و با بردهای مختلف آزمایش شد. در این رزمایش همچنین انواعی از هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حضور داشتند و ماموریتهای خود را با موفقیت انجام دادند.وبلاگ موشک شهاب-3 به این مناسبت با نگاهی کوتاه به این رزمایش تحلیلی کوتاه را ارائه کرده است که در ادامه آنرا دنبال خواهیم کرد..


پیش ازارائه هر گونه تحلیلی ابتدا لازم است که نگاهی به مختصات موشکهای حاضر در رزمایش بیندازیم...


برچسب‌ها: تحلیلی گذرا بر رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم, 7
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 16:7 توسط محمد. |


تصاویر رزمایش پیامبر اعظم-7


 

برچسب‌ها: تصاویر رزمایش پیامبر اعظم, 7
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 21:52 توسط محمد. |
انواع سوختها و اكسيدكننده هاي موشكهاي

سوخت مايع

به همراه معرفي پيشرانه هاي موشكهاي ايراني


بخش دوم
UDMH / AK-27

(HNO3 + 27% N2O4)


 هنگاميكه اين تركيب پيشرانه با سوخت UDMH ميسوزد ستوني قهوه اي رنگ در خروجي از نازل به علت وجود اكسيدكننده AK-27 قابل مشاهده است. البته اين ابر در روي زمين رنگهاي متفاوتي دارد: از جمله قهوه اي مايل به قرمز - اي و سفيد.برچسب‌ها: انواع سوختهاي مايع موشكي
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 9:20 توسط محمد. |


انواع سوختها و اكسيدكننده هاي موشكهاي

سوخت مايع
به همراه معرفي پيشرانه هاي موشكهاي ايراني

بخش نخستدر اين پست سعي ميكنيم تعدادي از سوختها و اكسيدكننده هاي موشكهاي سوخت مايع را با عكسهايي از موشكهاي كاربر آن براي شما عزيزان معرفي كنيم . پس اگر ميخواهيد بدانيدموشكها از چه نوع سوختي استفاده ميكنند حتما اين مقاله را كه باهمت مديريت اين وبلاگ تهيه شده است راتا آخر و با دقت مطالعه كنيد.TG-02 / AK-20

(HNO3 + 20% N2O4


 سوخت  TG-02در زبان آلماني با مشخصه تونكا-250 معروف است. اين سوخت نوعي هيدروكربن است كه اساس آن را مواد نفتي تشكيل ميدهدو از 50 درصد زايليدين  و 50 درصد تري اتيل آمين تشكيل شده است.

اكسيدكننده AK-20 نيزمتشكل از مخلوط 80 درصد HNO3 يا IRFNA و 20 درصد N2O4 ميباشد.
N2O4 در دوفاز مايع و گاز داراي رنگ قهوه اي مايل به قرمز و اكسيدكننده HNO3 يا IRFNA در مجاورت هوا رنگي زرد روشن مايل به قرمز دارد.


برچسب‌ها: انواع سوختها و اكسيدكننده هاي موشكهاي سوخت مايع
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 20:25 توسط محمد. |گزارش ویژه مشرق نیوز از پشت پرده آزمایشگاه فضاییدر آستانه رونمايي از دستاوردهاي جديد فضايي کشور و پس از افتتاح رسمي مرکز آزمايشگاه هاي فضايي، گزارش مشرق با تصاويري که براي اولين بار منتشر شد، در اینجا قصد داریم دستاوردهاي اين عرصه بسيار مهم را بيشتر معرفي کنیم.

به گزارش گروه دفاع و امنيت مشرق، توانايي ساخت و پرتاب ماهواره، موتور محرک براي توسعه ساير فناوري هاي پيشرفته محسوب مي شود و از طرف ديگر نشانگر توان علمي بالا در کشورهاي صاحب اين فناوري است.
پرتاب ماهواره اميد با ماهواره بر بومي سفير، نخستين گام عملي در بومي سازي فناوري فضايي محسوب مي شود که توانست نام ايران را در بين معدود کشورهاي عضو باشگاه فضايي جهان ثبت کند.
تلاش ها قبل از سال 1380 به منظور دستيابي به دانش فني و ساخت انواع ماهواره ها، ايستگاه هاي زميني و پرتاب کننده ها آغاز شد و اولين دستاورد آن طراحي و ساخت ماهواره ملي اميد و ماهواره بر سفير با ايستگاه هاي زميني مربوطه است.د فزاينده و پرشتاب صنعت فضايي کشور گرديد.

برچسب‌ها: گزارش ويژه مشرق از پشت پرده آزمايشگاه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 20:7 توسط محمد. |

تصاویری زیبا از موشک تندرموشک آبی رنگ مدل ضدکشتی موشک تندر است و مدل زمین به

زمین تندر با رنگ خاکی مشخص است.


برچسب‌ها: تصاویری زیبا از موشک تندر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:14 توسط محمد. |


تصاویر موشک زلزال

برچسب‌ها: تصاویر موشک زلزال
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 19:50 توسط محمد. |


تصاویر موشک شهاب-3
در این قسمت قصد داریم تصاویری زیبا از موشک شهاب3 را برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم
برچسب‌ها: تصاویر موشک شهاب, 3
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 9:16 توسط محمد. |موتورهای سوخت مایع در ایراناولین سابقه ورود موشکهای سوخت مایع بالستیک به زمان اوج جنگ ایران و عراق (جنگ شهرها) برمیگردد. ایران در سال 1985 حدود20 فروند موشک و 2 دستگاه سیستم پرتاب موشکهای اسکاد را از لیبی خریداری کرد. در ادامه این برنامه اندکی بعد توانست دهها فروند موشک اسکاد-بی را از کره شمالی وارد کند و برنامه های گسترده ای را برای تولید و بومی سازی فناوری تولید این موشکها را تدارک ببیند.


در این پست بنا داریم نگاهی به فناوری موتورهای این موشکها و تواناییهای آنها نگاه عمیقتری داشته باشیم.


برچسب‌ها: موتورهای سوخت مایع ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:6 توسط محمد. |عکس: موشکBM-25 کره شمالی که در رژه این کشور به نمایش در آمده است.


نوشتاری در مورد موشکهای آر-27 ایرانمقامات اطلاعاتی ایالات متحده قویا بر این باورند که تهران 19 فروندموشک پیشرفته  که براساس طرحهای موشک آر-27 روسیه توسعه داده شد، به دست آورده است..این  موشکها این کشور  را قادر می سازد که در مواقع ضروری پایگاههایی را در اروپا و روسیه مورد هدف قرار دهد کاری که قبلا نیروهای ایرانی با موشکهای سنتی اسکاد و شهاب-3  قادر به انجام آن نبودند. بنا بر متن مذاکرات سری 24 فوریه بین هیات روسی و تعدادی از مقامات آمریکایی که جز اطلاعات طبقه بندی شده است و منابع دیگر چنین مطلبی دررسانه ها منتشر شده است.
ازچهار سال پیش ، گزارشهای متناوبی وجود دارد که کره شمالی می تواند به  ایران  موشکهایی را صادر کند که براساس طرح موشک آر-27 تولید شده اند. این موشک یک موشک هسته ای  زیردریایی پرتاب است و برد متوسطی دارد.بر اساس متن این مذاکرات مقامات جاسوسی ایالات متحده معتقدند که تهران در حال تکمیل  تسلط خود بر روی فناوری  موشک های جدید  و دوربردی است که میتواند برای توسعه موشکهای بسیار نیرومندتر مورد استفاده قرارگیرد."ایران درصدد است موتورهایی را طراحی کند که قدرت بیشتری دارند وخرید یک گردان از موشک هایBM-25  را نیز مد نظر دارد که با استفاده از روش مهندسی معکوس میتوان آنها را بصورت مستقل تولید کرد.

پیونگ یانگ موشک آر-27 را به عنوان پایه ای برای توسعه موشک BM-25خود که قابلیت ترکیب شدن با یک کلاهک اتمی را دارند قرار داده است. کارشناسان تاکنون بعید میدانند ایران توانایی تولید یک کلاهک جمع و جور ومتناسب برای این موشک را داشته باشد.

کارشناسان همچنین عقیده دارند که موشک کره ای طول بیشتری دارد و به شکل عمده ای از فناوری آر-27 روسی بهره میبرد و توانایی طی مسافتی معادل 2000 مایل را دارد.
بر طبق این مذاکرات ایالت متحده در سال2007 از چین درخواست کرد که به پیونگ یانگ اجازه صادرات قطعات این موشکها از طریق خاک این کشور به ایران را ندهد اما تاکنون چینیها از دادن پاسخ مناسب به این درخواست واشنگتن شانه خالی کرده اند.در 3نوامبر2007 وزیر سابق خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که ایران از طریق خطوط هوایی خود پره های موتور موشک را از طریق پکن وارد کرده است .و برای واردات قطعات بیشتر نیز برنامه ریزی میکند.


موشکR-27 روسی

روزنامه وال استریت ژورنال  به نقل از کاندولیزا رایس همچنین گزارش داد که حداقل به 10 محموله دیگر از این نوع کالاها نیز اجازه خروج از خاک چین داده شده است

هیلاری کلینتون وزیر خارجه ایالات متحده در مذاکرات فوریه همچنین اعلام کرد که ایالات متحده نگران انتقال فناوری های موشکی به ایران از چین است. وی همچنین از چین در خواست کرد که این کشور گزارشهای اطلاعاتی خود را در مورد قرارداد خرید ژیروسکوپهای موشکی ساخت روسیه بین ایران و یک شرکت چینی در اختیار واشنگتن قراردهد

سند دیگری نیز اشاره دارد که ایران در صدد دستیابی به نوعی ژیروسکوپ چینی از طریق مالزی است.این کشور همچنین درصدد تهیه 5تن الیاف کربی از شرکتهای چینی است که برای عایق کلاهک موشکهای دوربرد اهمیتی حیاتی دارند.

یر طبق مدارک بیشتری که وجود دارد ایالات متحده آمریکا همچنین نگرانی خود را نسبت به فروش مواد اولیه شیمیایی به ایران توسط شرکتهای چینی اعلام کرده است زیرا که معتقد است این مواد میتواند در تولید تسلیحات شیمیایی کاربرد داشته باشد.


برچسب‌ها: نوشتاری در مورد موشکهای آر, 27 ایران
+ نوشته شده در شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 20:35 توسط محمد. |
موشک میانبرد زیردریایی R-27/SS-N-6 serb
آر-27 یک موشک زیردریایی پرتاب بود که از سوخت مایع بهره میبرد و یک موشک میانبرد بود. . طراحی این موشک یک گام بسیار بزرگ در فناوری موشکهای دریایی سوخت مایع شوروی  بشمار میرفت. این سیستم با سوخت قابل ذخیره حدود 10 دقیقه پیش از شلیک سوختگیری میشد و زیردریایی حامل آن قادر است  موشکهایش را در فاصله زمانی 8 ثانیه از هم شلیک کند.موشک آر-27 از هدایت اینرسیایی و یک مجموعه ماشین ورود مجدد به جو نیرومند بهره میبرد.  موشک شهاب-3:

سه نسخه اصلی از این موشک طراحی شده است به اضافه یک طرح چهارم دیگر از فناوری آر-27 که برای انهدام رادارهای هشدار دریایی دشمن در نظر گرفته شد که البته در همان مرحله طراحی این طرح لغو شد.

این موشک اساسا برای حمله غافلگیرانه به اهداف  استراتژیک دشمن از فواصل نزدیک طراحی شد اما دقت آن نازل و محدود است هرچند بافناوریهای جدید این دقت بطرز قابل توجهی بهبود یافته است.با چنین دقتی این موشک تنها میتواند برای انهدام شهرهاو پایگاههای بزرگ دشمن موثر باشدبرچسب‌ها: موشک میانبرد زیردریایی R, 27, SS, N, 6 serb
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۰ساعت 20:54 توسط محمد. |

مطالب قدیمی‌تر